MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Minął rok odkąd Sławomir Tarczewski przebiegł prawie 600 kilometrów. Biegł dla chorej Hani z Brzeźnicy

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Finał Biegu dla Hani. Sławek Tarczewski pokonał trasę z Helu do Dąbia (575 km!).
Finał Biegu dla Hani. Sławek Tarczewski pokonał trasę z Helu do Dąbia (575 km!). Łukasz Koleśnik
Rok temu, pod koniec sierpnia, Sławomir Tarczewski został przywitany w ośrodku wypoczynkowym "Temar" w Dąbiu, gdzie znajdowała się meta jego biegu, który wyniósł prawie 600 kilometrów. Mieszkaniec Czarnowa (gm. Krosno Odrzańskie i żołnierz 151 batalionu lekkiej piechoty ze Skwierzyny wziął udział w biegu charytatywnym dla chorej Hani z Brzeźnicy.

W połowie sierpnia 2021 roku Sławomir Tarczewski pojechał pociągiem na Hel. Tam właśnie zaczął swój bieg charytatywny dla Hani Ziółek z Brzeźnicy, która urodziła się w 2016 roku z obustronnym, wrodzonym odpływem pęchorzowo-moczowodowo-nerkowym piątego stopnia. Jest to stan, w którym dochodzi do cofania się moczu z pęcherza moczowego do moczowodów i nerek. Podczas leczenia zaczęły się pojawiać kolejne problemy zdrowotne, spowodowane m.in. licznymi zabiegami i przyjmowaniem leków w potężnych dawkach.

Od wielu lat organizowane są akcja charytatywne na rzecz Hani. Sławek Tarczewski nie po raz pierwszy pomagał dziewczynce z Brzeźnicy. W 2020 roku Sławomir Tarczewski wsiadł na rower i wyruszył w podróż dookoła Polski, aby zbierać pieniądze dla chorej dziewczynki. Mieszkaniec Czarnowa (gm. Krosno Odrzańskie) przejechał prawie 2700 km! W tym postanowił, że pobiegnie z Hela do Dąbia.

Finał biegu Sławka Tarczewskiego

28 sierpnia 2021 roku odbył się finał Biegu dla Hani. O godz. 14.30 Sławomir Tarczewski wyruszył z placu św. Jadwigi Śląskiej w Krośnie Odrzańskim w stronę Dąbia i Kompleksu Wypoczynkowego "Temar", gdzie znajdowała się meta biegu. Sławek pokonywał ostatnie kilometry w eskorcie motocyklistów, rowerzystów i strażaków. W trakcie biegu dołączali do niego kolejni biegacze.

Na mecie biegu na Sławka Tarczewskiego czekała spora grupa widzów oraz Hania Ziółek wraz z mamą. Dziewczynka wręczyła kwiaty i upominki dla S. Tarczewskiego i jego towarzysza podróży, którym był rowerzysta Dariusz Grabiec. Wspólnie pokonali 575 kilometrów. Wszystko po to, aby więcej ludzi dowiedziało się o Hani i potrzebie pomocy dla dziewczynki. Ale na tym pomaganie się nie skończyło. Stowarzyszenie "Warto jest Pomagać" wzięło pod opiekę Hanię i na terenie Kompleksu Wypoczynkowego "Temar" rozstawione były puszki, a nawet odbyły się licytacji, które prowadził prezes stowarzyszenia Grzegorz Hryniewicz. Oczywiście pieniądze były zbierane na leczenie Hani.

Finał Biegu dla Hani. Sławek Tarczewski pokonał trasę z Helu do Dąbia (575 km!).

Minął rok odkąd Sławomir Tarczewski przebiegł prawie 600 kil...

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Najlepsze produkty spożywcze dla kobiet 40+

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto