Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji

Redakcja
Wykonawcą jest firma NEXUS POLSKA sp. z o.o. z Poznania.
Wykonawcą jest firma NEXUS POLSKA sp. z o.o. z Poznania. Powiat krośnieński
To tydzień podpisywania umów dla Zachodniego Centrum Medycznego. Szpital powiatowy w końcu doczeka się nowego rentgena. W poniedziałek, 13 lipca zawarto umowę na dostawę cyfrowego aparatu RTG. W tym tygodniu ma zostać zatwierdzone jeszcze jedno zadanie - termomodernizacja szpitalnego budynku A przy ul. Śląskiej w Gubinie.

Stary sprzęt szpitalny, czyli wysłużony RTG od dawna domagał się wymiany. O planowanym zakupie rentgena dla szpitala Zachodniego Centrum Medycznego pisaliśmy już pod koniec kwietnia. Wtedy starostwo zdołało uzyskać dofinansowanie w wysokości 500 tys. zł z zarządu województwa lubuskiego:

Długie oczekiwanie na RTG

Już trzy miesiące temu starostwo ogłosiło, że otrzymało dofinansowanie na zakup nowego rentgena, a dopiero teraz podpisano umowę. Dlaczego trwało to tak długo?

- Inwestycja polega nie tylko na dostarczeniu nowego rentgena, ale też działania związane z dostosowaniem pomieszczeń - wyjaśnia starosta krośnieński Grzegorz Garczyński. - Ponadto musiał zostać rozstrzygnięty przetarg, trzeba było uzupełnić dokumenty. Stąd taki czas oczekiwania.

13 lipca starosta podpisał umowę nie tylko na dostawę cyfrowego aparatu RTG wraz oprogramowaniem, ale również na roboty budowlane związane z adaptacją Pracowni Radiologicznej. Wykonawcą jest firma NEXUS POLSKA sp. z o.o. z Poznania. W sumie inwestycja będzie kosztować ponad 900 tys. zł. Termin realizacji - 13 października.

Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji

W środę, 15 lipca, o godz. 10.30 ma zostać podpisana kolejna umowa, związana z Zachodnim Centrum Medycznym, a dokładniej planowaną termomodernizacją szpitalnego budynku A przy ul. Śląskiej w Gubinie. I w tym przypadku powiat krośnieński otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 mln 300 tys. zł. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020. Ogólna wartość inwestycji będzie opiewać na kwotę ponad 1,5 mln zł.

Planowany zakres działań, dotyczący bloku A przy ul. Śląskiej w Gubinie:

  • ocieplenie budynku
  • wymiana oświetlenia na energooszczędne
  • wymiana stolarki okiennej i drzwiowej
  • modernizacja systemu wentylacji
  • modernizacja systemu ciepłej wody użytkowej
  • modernizacja systemu grzewczego
  • wymiana posadzki
  • montaż paneli fotowoltaicznych
  • ocieplenie dachu

Kiedy można spodziewać się zakończenia inwestycji?

- Po podpisaniu umowy będziemy ogłaszać przetarg na dokumentację w systemie "zaprojektuj i wybuduj" - informuje starosta Garczyński. - Myślę, że w drugim kwartale przyszłego roku termomodernizacja zostanie zakończona.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sztuczna inteligencja - czy świat stanie się lepszy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto