Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim wyróżnieni. To był najlepszy projekt w konkursie ogólnopolskim

OPRAC.:
Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Baner konkursowy "Projektantów Edukacji".
Baner konkursowy "Projektantów Edukacji". Projektanci Edukacji
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Krośnie Odrzańskim wzięli udział w 12. edycji ogólnopolskiego konkursu Projektanci Edukacji. Ich projekt pod nazwą "Zielona szkoła", spośród 60 prac z całej Polski, był najlepszy!

“Zielona szkoła” to innowacyjny projekt uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Broniewskiego w Krośnie Odrzańskim, który wygrał w 12. edycji ogólnopolskiego konkursu "Projektanci Edukacji", organizowanego przez wydawnictwo edukacyjne Nowa Era.

Konkurs ten jest przeznaczony dla nauczycieli i uczniów szkół podstawowych oraz średnich, którzy chcą realizować ciekawe projekty edukacyjne i szukają dla nich wsparcia finansowego oraz merytorycznego.

Najlepsi w Polsce

Pomysł uczniów z Krosna Odrzańskiego znalazł się wśród 60 projektów z całej Polski, nagrodzonych przez jury w 12. edycji konkursu “Projektanci edukacji”. W tym roku rywalizowali ze sobą uczniowie z 419 szkół.
Dodatkowe 15 grantów powędruje do uczniowskich grup projektowych, które wygrały w ogólnopolskim głosowaniu internautów - oddano w nim ponad 142 tysiące głosów! Łączna pula nagród finansowych w pierwszym etapie wyniosła 75.000 zł.

Czym jest projekt "Zielona szkoła"?

“Zielona szkoła” propaguje korzystanie z energii odnawialnej

- Chcemy zachęcić społeczeństwo do korzystania z alternatywnych źródeł energii - opowiadają uczniowie ZSP Krosno Odrzańskie. - W tym celu przerobimy jedno piętro w szkole na zielone piętro, czyli stworzymy gniazdka do ładowania telefonów i laptopów zasilane energia ze słońca. Całe piętro będą oświetlały lampy zasilane również z paneli słonecznych. Planujemy również stworzyć alternatywne źródło zielonego zasilania w razie braku prądu z sieci. Oczywiście do tego dodajemy segregację śmieci.

Praca nad projektem pozwoli uczniom w praktyczny sposób wykorzystać znajomość praw fizyki, nauczy ich projektowania graficznego i realizacji filmów oraz pozwoli zdobyć umiejętności komunikacji i przedstawiania swoich pomysłów zainteresowanym osobom. Pracę młodzieży koordynuje nauczycielka Joanna Wąchała.

Drugi etap konkursu

Obecnie trwa 2. etap konkursu “Projektanci edukacji”, w którym będzie oceniany sposób realizacji zgłoszonych wcześniej pomysłów. Mogą wziąć w nim udział nie tylko uczniowskie zespoły projektowe nagrodzone grantami finansowymi w 1 etapie konkursu, ale także wszyscy pozostali uczestnicy 12. edycji konkursu. Na realizację projektów i przedstawienie wyników jury konkursowemu, uczniowie i nauczyciele mają czas do 20 kwietnia tego roku. 18 maja jury ogłosi zwycięzców 2 etapu konkursu i przyzna im 5 Złotych Grantów po 2.000 zł każdy, ufundowanych przez organizatora konkursu - wydawnictwo Nowa Era.

Dodatkowo spośród uczestników drugiego etapu konkursu miesięcznik Focus i serwis Focus.pl wybiorą jeden najlepszy według nich projekt. Redakcja przeprowadzi wywiad z członkami zwycięskiego zespołu i zaprezentuje ich projekt w specjalnym materiale opublikowanym na łamach miesięcznika Focus.

12 lat konkursu Projektanci Edukacji

Już od 12 lat konkurs Projektanci Edukacji pomaga uczniom realizować ciekawe projekty naukowe, społeczne, ekologiczne oraz kulturalne. Od 2009 roku do konkursu zgłoszono prawie 6 tysięcy pomysłów, a mimo to w każdej edycji dzieci i młodzież zaskakują nas swoją kreatywnością, otwartością na potrzeby innych, chęcią odpowiedzi na wyzwania otaczającej ich rzeczywistości - komentuje Małgorzata Jankowska, koordynatorka inicjatyw odpowiedzialnych społecznie w wydawnictwie Nowa Era i jurorka konkursu “Projektanci edukacji”. - W tym roku uczniowie pokazali nam, że dobry projekt edukacyjny nie musi być skomplikowany ani spektakularny w realizacji. Duże zmiany zawdzięczamy często nawet mikro działaniom. Ważne są za to dobrze określony cel, wspólna praca w grupie, współdzielenie się zasobami, możliwość odkrywania swoich mocnych stron i działanie dla wspólnego dobra - dodaje Małgorzata Jankowska.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

od 12 lat
Wideo

Gazeta Lubuska. Winiarze liczą straty po przymrozkach.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krosnoodrzanskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto