Przegląd tygodnia od 16.01 w Krośnie Odrzańskim

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Krosna Odrzańskiego nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Krosna Odrzańskiego nadrobisz w kwadrans CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Krosna Odrzańskiego, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 16.01 a 22.01.2022. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wzrost zakażeń koronawirusem aż o 125 proc. W Polsce padł rekord! Dane z 21 stycznia”?

Przegląd tygodnia: Krosno Odrzańskie, 23.01.2022. 16.01 - 22.01.2022: top 3 artykuły

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wzrost zakażeń koronawirusem aż o 125 proc. W Polsce padł rekord! Dane z 21 stycznia

W piątek 21 stycznia potwierdzono w Lubuskiem 514 nowych przypadków koronawirusa. Wskaźnik zakażeń wzrósł do poziomu 30,81 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Na drogach w Lubuskiem wciąż bardzo ślisko! Dochodzi do kolizji i wypadków

Silny wiatr, śnieżyce i mróz. Takie warunki pogodowe nie sprzyjają kierowcom. Od wczoraj notowana jest seria kolizji, stłuczek i wypadków.

Wypadek za wypadkiem
Już wczoraj rano niektóre drogi w Lubuskiem zamieniły się dosłownie w szklanki. Duży problem mieli m.in. mieszkańcy Santoka, którzy nie byli w stanie dojechać do pracy. Droga na Gorzów zamieniła się w sznur stojących aut jedno za drugim.

Wieczorem było już tylko gorzej. Informowaliśmy Was o serii zdarzeń drogowych. Do jednego z nich doszło w Wysokiej. Osobówka zderzyła się z ciężarówką. Jedna osoba została poszkodowana. (zdjęcia w naszej galerii)

O godz. 21.00 na odcinku Lubogoszcz - Lubiatów też zderzyły się dwa samochody. - Warunki na drogach bardzo trudne, mocno zajeżdżony śnieg, który zamienił się w lód - poinformowało OSP Sława, które było na miejscu zdarzenia.

Drogi są jak szklanki
Z kolei dziś (21 stycznia) z samego rana doszło do kolizji w Wawrowie na os. Bermudy. Czytelnicy informują nas, że na tym odcinku było bardzo ślisko, a przejeżdżające auta "latały" po drodze.

Zachowajcie szczególną ostrożność. Przed Leśniowem (k32) kobieta podczas wyprzedzania straciła panowanie nad autem i wypadł z drogi. Tam również jest bardzo ślisko! (zdjęcia w galerii)

📢 Hydrozagadka w Lubuskiem! Jezioro znika na naszych oczach. Co ustalili naukowcy?

Od lat piszemy o znikającej wodzie z jeziora Głębokiego (40 km od Gorzowa). Z każdym rokiem jest tutaj więcej plaży, a mniej wody. Sprawą zajęli się naukowcy. Co ustalili?

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie

miejsce #2

Apple

Apple iPad Pro 2021 11'' M1 128GB Wi-Fi Srebrny (MHQT3FDA)

4 923,00 zł3 734,86 zł-24%
Materiały promocyjne partnera

Tygodniowa prasówka 23.01.2022: 16.01-22.01.2022 Krosno Odrzańskie: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Krośnie Odrzańskim. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Kulturalny rozkład jazdy na nadchodzący weekend. Sprawdź, co będzie się działo!

Po Dniu Matki oraz Dniu Ojca, to dwa kolejne najważniejsze święta dedykowane naszym bliskim. Zespół kameralny Filharmonii Zielonogórskiej wraz z wokalistami oferuje koncert wspomnieniowy, którego motywem przewodnim będzie twórczość Kabaretu Starszych Panów. W Filharmonii Gorzowskiej popis swojego kunsztu muzycznego da Szymon Nehring - znakomity pianista i finalista Konkursu Chopinowskiego. Ciekawe spotkanie i spektakl poświęcony twórczości Edwarda Stachury, odbędzie się w bibliotece Norwida w Zielonej Górze. Naprawdę sporo się dzieje.

📢 Krosno Odrzańskie. Zdjęcia studniówki z 1992 roku. Tak 30 lat temu bawili się maturzyści. Fotografie Stanisława Straszkiewicza

Minęło równo 30 lat od tej studniówki w Krośnie Odrzańskim, którą na zdjęciach uwiecznił lokalny miłośnik fotografii i były nauczyciel - Stanisław Straszkiewicz. Jak wówczas bawili się maturzyści?

📢 Najsłynniejsze polskie babcie. Która gwiazda dostanie od wnuków laurkę na Dzień Babci?

Show-biznes babciami stoi! Wśród lubianych i szanowanych aktorek wiele jest już babciami. Ten respektowany tytuł nosi również wiele matek gwiazd młodszego pokolenia, które w ostatnim czasie powitały na świecie swoje pociechy. Które gwiazdy szykują się na wykonaną przez wnuki laurkę z okazji Dnia Babci?

📢 Krosno Odrzańskie. Lekarz, który pracował pod wpływem alkoholu w szpitalu zostanie zastąpiony. Nowy ordynator zacznie pracować od lutego

Krosno Odrzańskie. Po kilku miesiącach poszukiwań i wielu rozmowach udało się znaleźć zastępstwo dla lekarza, który pracował w szpitalu Zachodniego Centrum Medycznego pod wpływem alkoholu. Nowy ordynator ma zacząć pracować od lutego.

📢 Te mieszkania w Lubuskiem są tanie i nie wymagają remontu. Kupujesz, wchodzisz i mieszkasz!

Na rynku nieruchomości wciąż można zaobserwować wzmożony popyt na mieszkania i domy. Ceny co roku szybują w górę, jednak chętnych na nieruchomości nie brakuje. Jeśli jednak nie chcecie wydawać na mieszkanie fortuny, a zależy Wam na tym, by było ono w dobrym stanie, dobrze trafiliście! Postanowiliśmy zebrać najlepsze oferty z portalu otodom.pl. Przejdźcie do galerii i zobaczcie najtańsze mieszkania w województwie lubuskim, które nie wymagają remontu. Wchodzisz i mieszkasz! >>>

📢 Tych lubuskich miejscowości już nie ma. Zostały tylko opuszczone domy i ruiny

Kiedyś toczyło się tu życie. Dziś po niektórych lubuskich wsiach i przysiółkach prawie nie ma śladu. W jednym miejscu ocalał przydrożny krzyż, gdzie indziej wieża kościoła albo płyty nagrobne. Czasem można znaleźć jeszcze chylące się ku ruinie domostwa. Pamięć o tych miejscach powoli umiera.

📢 Zobacz, co wydarzyło się w styczniu 2021. Pogrzeby znanych Lubuszan, szczepienia, likwidacje marketów, ważne budowy...

Dokładnie rok temu towarzyszyły nam wielkie emocje. Z różnych powodów. Odeszli znani Lubuszanie. Rozpoczęły się masowe szczepienia przeciw covid-19, trwały mniejsze i większe inwestycje. Powspominajmy razem styczeń 2021.Klikając w kolejne zdjęcia, zobaczmy ważne wydarzenia w regionie.

📢 Kolejny market otworzył się w Gubinie. W miejscu byłego Tesco powstało Netto. To już drugi taki sklep w mieście

Przy ul. Budziszyńskiej w Gubinie przez lata znajdował się sklep Tesco. Sieć zakończyła jednak działalność. W czwartek (20 stycznia) w tym samym miejscu otworzył się nowy market Netto. To drugi tego typu sklep, który działa w mieście.

📢 Najciekawsze projekty domów do 70 mkw. Można je zbudować bez pozwolenia! [GOTOWE PROJEKTY]

Można już budować domy jednorodzinne o powierzchni do 70 metrów kwadratowych bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę, ustanowienia kierownika budowy i prowadzenia dziennika budowy. Wystarczy zgłoszenie. Jakie warunki trzeba spełnić, jakie oświadczenia złożyć, kogo powiadomić i - wreszcie - jak zaprojektować taki dom? Zobaczcie!

📢 20 objawów wirusa omikron, które mogą przypominać przeziębienie [LISTA]

Omikron podstępnie atakuje. Według brytyjskich naukowców niektóre z objawów nowego wariantu koronawirusa łudząco przypominają te charakterystyczne dla zwykłego przeziębienia. Na które dolegliwości najczęściej skarżą się chorzy? Sprawdź w galerii co powinno cię zaniepokoić.

📢 Najnowsze wyliczenia emerytur po waloryzacji. Szykują się spore podwyżki dla seniorów! [20.01.2022 r.]

Oto najnowsze wyliczenia emerytur po waloryzacji 2022. Według zapowiedzi ekspertów i rządzących, waloryzacja emerytur w tym roku może być wysoka. A to oznacza kolejne podwyżki dla seniorów. Zobacz, ile będzie można zyskać.

📢 Krosno Odrzańskie. Walka o życie 4-letniej Lenki. Dziewczynka zmaga się z nowotworem mózgu. Konieczna jest operacja w USA... za 2 mln zł!

Rodzina Lenki, która walczy z nowotworem mózgu, szukała pomocy specjalistów w całej Europie. Bez skutku. Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest operacja w Stanach Zjednoczonych. Ta kosztuje ponad 2 mln zł!

📢 Ostrzeżenie IMGW dla Lubuskiego! Oblodzenie, burze i silny wiatr

W nocy z środy na czwartek na drogach województwa lubuskiego może zrobić się bardzo ślisko. Natomiast w dzień będzie mocno wiało, możliwe są też burze.

📢 Straż Graniczna zatrzymała nielegalnych imigrantów. Pięciu Irakijczyków próbowało dostać się do Niemic przez Gubin

Często się zdarza, że to właśnie w Gubinie imigranci próbują przedostać się do Niemiec. Ostatnio funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali pięciu Irakijczyków, którzy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę polsko-niemiecką.

📢 O włos od tragedii. Wjechał na przejazd kolejowy w Pliszce w momencie gdy nadjeżdżał pociąg...

W minioną sobotę (15 stycznia) na przejeździe kolejowym w Pliszce (gmina Bytnica), na międzytorze utknął samochód osobowy. Jak się tam znalazł? Kierowca wjechał na przejazd i w tym samym momencie nadjeżdżał pociąg...

📢 To najmłodsi przestępcy z województwa lubuskiego. Są poszukiwani przez policję, a nie mają nawet 30 lat!

Wśród poszukiwanych osób w Lubuskiem znaleźli się również młodzi przestępcy, którzy nie ukończyli jeszcze 30 roku życia, a już mają na swoim koncie przewinienia. Niektórzy dopuścili się strasznych czynów. Zobaczcie rysopisy i zdjęcia najmłodszych przestępców z lubuskiego, którzy są poszukiwani przez policję za oszustwa, rozboje, pobicia, jazdę pod wpływem i inne wykroczenia. Najmłodszy z nich ma 20 lat! >>>

Dane pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl i są aktualne na dzień 19.01.2022 r.

📢 To najgroźniejsi lubuscy przestępcy. Poszukiwani m.in. za zabójstwo, gwałt

W niniejszym materiale publikujemy zdjęcia oraz rysopisy najgroźniejszych przestępców w Lubuskiem. Osoby te poszukiwane są m.in. za zabójstwo, przemoc, sutenerstwo, pedofilię, gwałt, branie zakładników. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 18 stycznia 2022 roku.

ZOBACZ KONIECZNIE

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie